Konie

Nasze konie, traktujemy, jak przyjaciół. Są z nami na dobre i na złe. Troszczymy się zarówno te, dzięki którym zdobywamy sportowe laury, jak i te, które przeszły na zasłużoną emeryturę. Nadzieja była tu pierwsza. Od niej w zasadzie wszystko się zaczęło. Pierwsze starty Pawła. Nasz, pierwszy źrebak, to też zasługa Nadziei. Ale to Weriusz rozsławił nas na całym świecie. Więcej o Weriuszu, na: www.pawelspisak.pl

Dziś w naszych stajniach stoi ponad 40-ści koni. Ośrodek to także pensjonat dla koni. Zapewniamy komfort, bezpieczeństwo i profesjonalną opiekę nad każdym koniem.

Przyjedź do nas sam lub z własnym koniem.

Od 2000-go roku tworzymy i nieustannie udoskonalamy nasz ośrodek. Efekty sportowe to sukcesy jednego z najlepszych, polskich WKKWistów, Pawła Spisaka oraz kilkunastu jeźdźców/zawodników JKS Skibno, reprezentujących klub i Polskę na międzynarodowych arenach. Prezesem i twórcą klubu jest inż. Lesław Spisak. Dzięki zaangażowaniu całej rodziny, JKS Skibno to dziś rozpoznawalna i kojarzona, nie tylko w Polsce, „stajnia sportowa”.

Sukcesywnie rozbudowujemy jeździecką infrastrukturę. Efekty to:

  • 4 stajnie, łącznie 50 boksów,
  • Kryta, treningowa ujeżdżalnia,
  • Parcure i place treningowe,
  • Czworobok,
  • Padoki dla koni,
  • Łącznie ponad 10 ha ogrodzonej posesji.

Obiekt otacza blisko 100 ha areał, gdzie posadowiliśmy min. tor przeszkód krosowych, z przeszkodą wodną.

Zapraszamy do szkoły jeździeckiej. Organizujemy:

Nauka teorii i praktyki. Nie tylko jazdy ale również podstaw pielęgnacji koni, anatomii i zasad postepowania.

Ośrodek z certyfikatem PZJ

Jeździectwo to nie tylko sport, to piękna pasja, pasja na całe życie, którą my się zaraziliśmy. W Skibnie nauczysz się jeździć, od podstaw lub udoskonalisz posiadane już umiejętności. Tylko od Ciebie zależy, czy jazda konna pozostanie przyjemnym hobby, czy zrealizujesz marzenia sportowe. My zadbamy o solidne podstawy. U nas uczą najlepsi, tu wychowuje się mistrzów, kształtuje jeździeckie postawy.